Aromatik YağlarRL-001.001.040
Aromatik YağlarRL-001.001.040
Aromatik YağlarRL-001.001.040

Royalty Life Damar Otu Sıvı Ekstraktı 250 Ml

Marka : Royalty
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : 315,00 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 267,95 ₺(KDV Dahil)

Damar otu sıvı extratı, özünün elde edildiği bitki Damar otu adlı bitkiden üretilmektedir. Bitkinin çeşitli adları bulunmaktadır. Genellikle damar otu olarak bilinen bu bitki türünün aslına birçok tanımı toplumsal hayatta bilinmektedir. Bunlar şu şekildedir:

●Sinirli ot,

●Sinir otu,

●Çıban otu,

●Pişik otu,

●Ayak otu gibi isimlendirmelerdir.

 

Damar otu bitkisinin anavatanı Güney Asya ve Avrupa olmasıyla birlikte ülkemizde de genel olarak görülen bir bitki türü olduğu bilinmektedir. Yüksekliği 20 santimetre ile 30 santimetre arasında değişmekte olan bu bitki sulak arazileri seven bir bitkidir.

 

Damar otu sıvı extratı, tüketildiği mevsime göre değişiklik gösteren zararları bulunmamaktadır. Bununla birlikte içerisinde birçok vitamin barındırmaktadır. Bu vitaminlerden bazıları:

 

●Potasyum,

●Kalsiyum,

●Allontoin,

●Çinko,

●Fosfor,

●C vitamini,

●K vitamini olarak bilinmektedir.

 

Damar otu bitkisi modern tıbbın ilaç sanayiinde ve geleneksel yani alternatif tıbbın da tedavi yöntemlerin arasında kullanılan mucizevi bir bitki türüdür.

 

DAMAR OTU SIVI EXTRATI’NIN FAYDALARI

Damar otu sıvı extratı, özünden elde ettiğin Damar otu bitkisinin oldukça geniş bir fayda alanı bulunmaktadır. Geleneksel ve modern tıpta kullanıldığından bahsettiğimiz bu bitki türünün yararlı etkilerinden bazılarını derledik:

 

●Apse ve Çıban gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

●Özellikle Eylül aylarında kullanıldığı takdirde kış boyunca hastalıklardan koruyucu etkisi bulunmaktadır.

●Öksürük problemleri, bronşit rahatsızlığı, balgam ve nefes tıkanıklığı gibi solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

●Özellikle damar otu bitkisinin çayından faydalanıldığı takdirde bağırsaktaki parazitleri uzaklaştırma konusunda karşı oldukça etkilidir.

●Çeşitli böcek ısırma ve sokma durumlarında kullanıldığı görülmektedir.

●Genel sağlık problemleri arasında görülen ve bir kanser çeşidi olan Rahim kanserini tedavi yöntemlerinde kullanılan ve iyileştirici etkisi olduğu bilinen bir bitki türüdür.

●Beklenmedik şekilde gerçekleşen felç, inme gibi ciddi sağlık problemlerine karşı riski azaltıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

 

Bunların yanında uzmanlar yani doktor kontrolünde yapıldığı takdirde şeker hastalıklarına da iyi geldiği bilinenler arasındadır. Herhangi bir alerji yaşanmaması ve kişinin içinde bulunduğu çeşitli ve süreğen sağlık sorunlarından dolayı mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR