Galip Premium Demlik Süzen Poşt Çayı 50*15 Gr
Galip Premium Demlik Süzen Poşt Çayı 50*15 Gr
Galip Premium Demlik Süzen Poşt Çayı 50*15 Gr
Galip Premium Demlik Süzen Poşt Çayı 50*15 Gr

Galip Premium Demlik Süzen Poşet Çay (750 g) (AH-005.001.035)

Fiyat : 40,00 ₺(KDV Dahil)

Her biri 15 gram olan 50 adet demlik poşet olmak üzere 750 gramdır.

 

Bir tutam bitkinin berrak suyla buluşması sonucunda ortaya çıkan lezzet hikayesi, tarihten günümüze kadar tadı değişmeden gelmiştir. Muhabbetin olduğu yerde eksik olmayan çayın kültürümüzde ve hayatımızda yeri büyüktür. Türkiye’de en çok tüketilen çay türü siyah çaydır. Günün her anında yanımızda olan ayrılamadığımız lezzet Galip Çay paketleri ile evlerinizde.

 

İdeal Demleme Yöntemi

Karadeniz'in yeşilliğinden süzülen ve sımsıcak bir keyif olan çayın toplanması kadar demlenmesi de önemlidir. Kullanılacak suyun ve ölçülerin tam olması gerekiyor ki lezzetli muhabbetli bir çay keyfine vesile olsun. İdeal bir çay demleme işlemi için öncelikle ölçüleri iyi ayarlamamız gerekiyor. Mesela altı bardak için serpme diye tabir ettiğimiz şekilde iki çorba kaşığı çay koyabiliriz. Çay için kullanmak üzere musluk suyu yerine daha iyi bir su kullanmamız lezzete katkı sağlayacaktır.

 

Su kaynadıktan sonra hemen demliğe dökmeyip üç dakika bekleyerek demleme işlemini gerçekleştirmemiz gerekir. Bu ise suyun kaynama noktasından uzaklaşmasını sağlar. Demleme sırasında çayı karıştırmayıp kendiliğinden çökmesini bekleyerek ideal lezzeti yakalamış oluruz.

 

Saklama Koşulları

+20 ⁰C'de nemsiz ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz.