Üyelik Sözleşmesi ve Katılım Koşulları

Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. “FARKSEPETİ ’’ olarak ilgili yasal haklarınız ve yükümlülüklerinizin bilincinde olmanız için, https://www.farksepeti.com web sitemizi, ürün ve hizmetlerimizi üyelik sözleşmesi ve katılım koşullarını, güvenlik ve gizlilik politikamızı dikkatle okumanızı rica ederiz.

Farksepeti’ne, erişerek ürün ve hizmetleri kullanarak:

Site kullanım koşullarını okuduğunuzu, Güvenlik ve Gizlilik Politikamız dâhil olmak üzere ve yasal olarak bağlı olduğunuzu kabul etmiş bulunuyorsunuz ve üyelik formu doldurarak site kullanıcısı olduğunuzu kabul ediyorsunuz.

Farksepeti, kullanım koşullarını sitede yayınlayarak her zaman düzenleyebilir veya güncelleyebilir.

Bu Kullanım Koşullarının değiştirilmesinden sonra sitenin herhangi bir şekilde kullanılması, değiştirilen Kullanım Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Güncellenmiş Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, Site, Uygulama ve Hizmetleri kullanmayı bırakma hakkınız vardır.

Site, Ürün ve Hizmetler hakkında:

Sitenin kullanım hakkı ve işletim hakkı Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ne aittir.

Farksepeti.com çoğunlukla gıda ve gıda dışı hızlı tüketim ürünlerinin dolaşımı ve satın alınması için aşağıdaki özelliklerden ve hizmetlerden her birinde (her biri "Hizmet" ve toplu halde "Hizmetler") teklif veren Site veya Uygulama aracılığıyla online bir süpermarket işletmektedir.

- Bilgi, ürün, hizmet, veri, metin, liste, fiyatlandırma, grafik, resim, video, ses dosyası ve diğer çalışma türlerine erişim;
- Arama motorları veya araçları;
- Bloglar, mesaj panoları, iletişim araçları;
- E-posta veya mesaj uyarıları ve

Site aracılığıyla sadece ve tamamen Farksepeti’nin takdir yetkisi dâhilinde zaman zaman sunabileceği diğer hizmetler, özellikler, içerik veya uygulamalar; Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti’nin takdirinde olup; siteyi, tamamını veya herhangi bir kısmını istediği zaman değiştirme, yenileme, askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Bazı özelliklere sınırlandırma yapabilir veya herhangi bir bildirim veya sorumluluk olmaksızın ürün ve hizmetlerin, Site'nin bir kısmına veya tamamına erişiminizi kısıtlayabilir.

Sitenin mülkiyeti, kontrolü ve lisansı içerik ve tasarımı Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne ait olup onay alınmaksızın kopyalanamaz,

çoğaltılamaz, yayınlanamaz, yüklenemez, gösterilemez, sergilenemez, kodlanamaz, tercüme edilemez, herhangi bir şekilde başka bir bilgisayar, sunucu Web sitesi veya diğer yayın veya dağıtım ortamına veya herhangi bir ticari girişim için iletilemez veya dağıtılamaz.

Site'nin herhangi bir kısmını veya Site ile bağlantılı diğer sistem veya ağlara, sistem sunucusuna, Site vasıtasıyla sunulan herhangi bir servise, hekleme yolu ile veya diğer meşru olmayan yollarla yetkisiz olarak erişmeye kalkışamazsınız.

Site'nin veya Site'ye bağlı herhangi bir erişimin savunmasızlığını sınayamaz, Site veya Site'ye bağlı herhangi bir ağ üzerindeki güvenlik veya doğrulama önlemlerini ihlal edemezsiniz. Site'nin herhangi bir diğer kullanıcısı veya üyesi ya da Farksepetinin başka bir müşterisine ait bilgileri, size ait olmayan herhangi bir Farksepeti hesabı dahil olmak üzere, kaynağına kadar takip edemez veya takip etme girişiminde bulunamazsınız. Site'yi veya Site üzerinde veya Site vasıtasıyla verilen herhangi bir servisi veya bilgiyi, Site tarafından belirtildiği şekilde kendi bilgileriniz hariç kişisel bilgiler de dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere açıklamak amacıyla kullanamazsınız.

Site üzerinde veya Site aracılığı ile ya da Site üzerinden sunulan herhangi bir servis aracılığıyla Farksepetine gönderdiğiniz mesaj veya iletinin kaynağını saklamak amacıyla taklit kullanıcılar, başlıklar veya tanımlayıcılar yapamazsınız. Başka biri gibi veya başka birini temsil ediyor gibi davranamaz veya başka bir şahıs veya kuruluşu taklit edemezsiniz.

Kullanıcı Adı, Şifresi ve Hesap Bilgileri

Farksepetinin ürün ve hizmetlerine ve belirli bölümlerine erişmek için, bir Farksepeti üye hesabına kaydolmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz gerekmektedir.

Kullanıcı Adınız ve Parolanız şahsa ya da tüzel kişiliğe ait olup, gizliliğini korumaktan ve kollamaktan öncelikle kullanıcı sorumludur. Hesabınızı veya parolanızı başkalarının kullanımına açmayacağınızı veya paylaşmayacağınızı ayrıca hesabınızı başka herhangi bir şahsa veya kuruluşa devredemeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

Hesabınızla ilgili yapılan her türlü yönlendirme ve iletiler ve çevrimiçi etkinlikler sizin mesuliyetinizdedir. Hesabınızın yanlış veya hileli kullanımı sonucunda ortaya çıkan herhangi bir kayıp, hasar, masraf, maliyet veya yükümlülük için, Farksepeti herhangi bir mesuliyet üstlenmez. Hesabınızla ilgili gerçek veya şüphelenilen herhangi bir yetkisiz kullanım, kayıp ya da hırsızlık olduğunu veya yetkisiz bir işlemin yapıldığını şifrenizin ele geçirildiğini düşündüğünüzde, lütfen hemen [email protected] adresine bildiriniz. Hesabınızla ilgili bilgileri doğru ve güncel tutunuz.

Siparişler, Fiyatlandırma ve Ödemeler

1. Teslimat Bölgeleri

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki her adres için sipariş alınmaktadır. Bölgelere göre nasıl ne kadar sürede teslimat yapıldığını öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz. Teslimat kapsamımızı öğrenmek ve detaylı bilgi için [email protected] adresinden ya da 0850 228 3275 telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. Siparişler
Vermiş olduğunuz tüm siparişler, bu Üyelik Koşulları kapsamında siparişlerinizde seçilmiş ürün ve miktarları satın almak için verilen bir teklif olarak kabul edilmektedir. Tüm siparişler FARKSEPETİ tarafından stok durumuna göre kabul edilmektedir. Sipariş için ödeme alınması; FARKSEPETİ’nin o tarihteki geçerli geri ödeme politikasına uyan herhangi bir siparişin FARKSEPETİ tarafından reddedilebilmesi veya iade edilebilmesi koşuluyla, FARKSEPETİ tarafından siparişin kabul edilmesi ile gerçekleşir. Vermiş olduğunuz siparişlerin teslimi stok durumuna bağlıdır. FARKSEPETİ, herhangi bir ürünün stokta olmaması, hasar görmesi veya bozulması veya herhangi bir sebepten dolayı kullanılamaması durumunda siparişinizi tamamen veya kısmen, herhangi bir zamanda ve sorumluluk veya tazminat olmaksızın iptal etme, değiştirme veya reddetme hakkını saklı tutar. FARKSEPETİ, siparişinizi veya sipariş edebileceğiniz belirli bir ürünün miktarını sınırlama hakkını saklı tutar.

3. Ürün Bilgisi, Fiyatlandırma ve Ödeme

FARKSEPETİ size güncel fiyat, doğru ürün ve promosyon bilgilerini sunmaya çalışmaktadır. Yine de, bazı hatalar oluşabilir ve fiyatlandırmada, resim, ürün veya diğer bilgilerinin her zaman doğru, güncel, hatasız olacağını garanti edemez. Fiyatlandırma, ürün ve promosyon bilgilerindeki hatalardan FARKSEPETİ’nin sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. Tarafınızdan ödenmesi gereken tutar, siparişinizi oluşturduğunuz anda geçerli olan ürün satış fiyatına dayanır. Fiyatlarda oluşabilecek hatalar sebebiyle size fiyatlar doğru şekilde yansımayabilir. Ürün fiyatı açıklandığı gibi değilse, kullanılmamış halde iade etmeniz gerekir. Sipariş ettiğiniz herhangi bir ürünün satış fiyatı siteye yansıyan fiyatın üzerindeyse sizinle iletişime geçilip bilgi verilecektir ve doğru fiyat baz alınarak, siparişinizi onaylamayı veya iptal etmeyi seçebileceksiniz. Satın aldığınızı teyit ederek ek tutarlar için ücretlendirme yetkisi vermiş olursunuz. Satın almayı iptal ettirmeyi seçerseniz, o tarihteki geçerli iade politikasına göre bu ürünlerin ödemelerini iptal edip tutarları geri ödenecektir. Tarafınıza ulaşılamadığında, yanlış fiyatlandırılmış ürünle ilgili olarak siparişiniz iptal edilmiş olarak kabul edilecektir.

Siparişinizdeki bir ürünün fiyatı ağırlığına bağlıysa, bu ürünlerin fiyatını, mevcut ağırlığa dayalı olarak satış sırasında belirlenmektedir. Tartılmış ürünün gerçek ağırlığı ve bu ağırlığa denk gelen fiyatını, teslimat sırasında kontrol edebilirsiniz.

Ödemede herhangi bir eksiklik olduğunda, ek tutarlar için fark ücreti alma hakkı saklıdır. Herhangi bir fazla ödeme olmasında, geri ödeme politikamıza uygun olarak geri veriyoruz.
Bütün fiyatlar Türk Lirası cinsinden hesaplanmakta olup KDV (Katma Değer Vergisi) dâhildir. FARKSEPETİ, ürün fiyatlarını güncelleyebilir ve herhangi bir promosyondan kaynaklanan indirim veya teklifi herhangi bir zamanda önceden bildirilmeksizin geri çekilebilir. Bütün ödemeler Türk Lirası cinsinden kabul edilmektedir.

Siparişinizi onay geçtikten sonra, üçüncü kişilere bilgi aktarımı veya bilgi toplamak için bize yetki vermiş olmaktasınız. Bu yetki; kimliğinizi doğrulamak, kredi kartınızı doğrulamak, sizi ve FARKSEPETİ dolandırıcılıktan korumak, siparişinizin teslimatını belirlenen adrese ve konuma göre hazırlamayı sağlamak banka veya kredi kartı numaranızla ilgili doğrulama kontrollerini içerebilir.

FARKSEPETİ; bilgileri hatalı, süresi dolmuş kredi kartlarını veya kartın limitinden fazla kullanmaya çalışan siparişleri onaylamaz.

Promosyonlar, Kupon Kodları, Diğer İmtiyazlar ve Programlar

FARKSEPETİ zaman zaman ek şartlara bağlı ve bu Kullanım Koşullarına uygun promosyonlar ve kuponlar düzenleyebilir hediye çekleri verebilir. Promosyonlar, kuponlar ve hediye çekleri yalnızca FARKSEPETİ tarafından belirlenen süre boyunca ve stoklar dâhilinde geçerli olacaktır. Promosyona konu olan ürünlerin tükendiği durumlarda ve süresinde kullanılmayan hediye çekleri ve kuponlarda tazminat ya da nakit ödemesi yapılmaz.

Promosyonların, kuponların, hediye çeklerinin kullanımında aşağıdaki şartlar geçerli olacaktır:

Her Kupon Kodu ve hediye çeki yalnızca tek kullanım için uygundur ve yalnızca FARKSEPETİ içinde geçerlidir. Kupon Kodları ve hediye çekleri, geçerlilik süresi boyunca FARKSEPETİ’nin belirlediği ve duyurduğu koşullarda kazanılabilir.

Herhangi bir Kupon Kodunun kullanılacağı ödeme anında belirtilmelidir ve FARKSEPETİ tarafından istenen tüm bilgiler sağlanmalıdır. Kupon Kodu'nun geçmişe dönük olarak kullanılmasına izin verilmez. Kupon Kodları ve hediye çekleri; geri ödeme, itfa veya nakit olarak değiştirilemez.

Yorumlar, Geribildirim ve Diğer Bilgiler

FARKSEPETİ üzerinden bizlere ürün ve hizmetler hakkında yorum, geri bildirim, öneri ve görüşlerinizi sunabilirsiniz. Sunmuş olduğunuz içerikler yasadışı, ahlaka aykırı, uygunsuz, nefret dolu, müstehcen, hakaret edici, saldırgan, şiddet içeren, küfürlü, siyasi, dinsel, hak ihlalinde olan veya saygısız olmamalıdır. Korsan yazılım virüsleri ya da spam içermemelidir. Yanlış ya da eksik bir e-posta adresi kullanamazsınız, herhangi bir kişiyi veya varlığı taklit edemez sahte hesap oluşturup başka yollarla içeriğin kaynağı hakkında yanlış yönlendirme yapamazsınız. FARKSEPETİ, bu tür içerikleri gözden geçirme, kaldırma ya da düzenleme hakkını saklı tutar.

FARKSEPETİ sitemizde oluşturduğunuz içeriklerin FARKSEPETİ’nin kendi takdirine bağlı olarak istediği herhangi bir amaç için kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, çevirmek, kopyalamak, görüntülemek, yaymak, iletmek, dağıtmak ve yararlanmak ya da site aracılığıyla veya bununla bağlantılı olarak yayınlamak için; izin vermiş olursunuz. FARKSEPETİ bu tür içerikleri adınızı kullanarak ya da kullanmayarak yayınlayabileceğini kabul etmekte olursunuz. Kullanıcı ve üyeler tarafından oluşturulan bu içeriklerin sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. İçeriklerden dolayı bir ihlal ya da zarar söz konusu olması durumunda kullanıcıdan her türlü talep ve sorumluluğu tazmin hakkını FARKSEPETİ saklı tutar.

Kullanıcı içeriklerini göndermek için gerçek e-posta adresi kullanmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz her türlü içerik site kanalıyla yönlendirilecektir ve Kullanıcı İçeriğinin gizliliğine ilişkin herhangi bir beklentinizin olmadığını kabul edersiniz. Değerlendirmeniz ve yorumunuzla ilgili olarak, e-posta adresinizi göndererek, FARKSEPETİ ve üçüncü şahıs servis sağlayıcılarının e-posta adresinizi, yorumunuzla ilgili olarak sizinle irtibat kurmak veya diğer amaçlar için kullanabileceklerini kabul edersiniz, bununla beraber FARKSEPETİ’nin herhangi bir Kullanıcı İçeriğine yanıt verme yükümlülüğü yoktur.

Feragat ve Sınırlamalar

FARKSEPETİ site üzerinden ürün ve hizmetlerin doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak için her türlü çabayı göstermekte olup, site ve içeriklerin 'olduğu gibi', 'mümkün olduğunca' temelinde, ancak herhangi bir garanti olmaksızın sunmaktayız. FARKSEPETİ, yürürlükteki yasa uyarınca izin verilen en geniş ölçüde, tatmin edici kalite, ticarete elverişlilik ya da belirli bir amaca uygunluk, tanımlamalara uyum veya ihlal edilmeme garantisi dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, açık veya zımni hiçbir garanti vermemektedir. FARKSEPETİ yukarıdakileri sınırlamaksızın; site ve içeriklerin; kaliteli, münasip, müsait, doğru, kesintisiz, hatasız olacağını veya herhangi bir ihmal olmayacağını veya site ve içeriklerin virüslerden veya diğer zararlı diğer bileşenlerden arındırılmış olduğunu veya herhangi bir İçeriğin herhangi bir cihazda indirilmesi, yüklenmesi veya kullanılmasının, cihazın işlevselliğini veya performansını etkilemeyeceğini garanti etmemektedir. FARKSEPETİ, İçeriğin, Hizmetlerin, Sitenin doğruluğu, uygunluğunu, eksiksizliği, güvenilirliği, kullanımı veya sonuçları ile ilgili ya da bunların dışında herhangi bir garanti vermez veya herhangi bir beyanda bulunmaz.

FARKSEPETİ site, içerik ve hizmetlerin tamamen kendi takdiri ile ve önceden haber vermeksizin herhangi bir zamanda değiştirme, ekleme, sonlandırma ile veya bütününün çalışmasını veya sitenin herhangi bir bölümünü veya özelliğini askıya alma hakkına saklı tutar. Siteye erişim ya da içeriklerin çalışması bazen kesintiye uğrayabilir. Teknik veya diğer sorunlarla karşılaştığınızda ister istemez kesintisiz, teknik veya diğer hatalar olmadan devam edemeyebilirsiniz. Sitedeki ürün ve içeriklere erişmede sınırlamalara, gecikmelere ve diğer sorunlara doğal olarak sıkıntı ve problem yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda, ortaya çıkabilecek herhangi bir kayıp, sorumluluk ya da zarardan FARKSEPETİ sorumlu değildir.

Hizmetlerin, Sitenin, İçeriğin veya başka herhangi bir web sitesinin veya cihazın kullanımıyla veya bu servislerin kullanılamamasından kaynaklanan herhangi bir eylem sebebiyle (ihlal veya bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sözleşme veya haksız fiil olsun veya olmasın) meydana gelebilecek herhangi bir zarardan, kayıp, masraf ve yükümlülüklerden FARKSEPETİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yukarıdaki hükme rağmen FARKSEPETİ’nin zararlardan sorumlu olması halinde; bu Kullanım Koşullarına göre herhangi bir ürünün herhangi bir sipariş, satış veya teslimat ile ilgili olarak FARKSEPETİ’nin yükümlülüğünün, bu iddialara yol açan ürünün fiyatını aşmayacağını kabul etmiş olursunuz. FARKSEPETİ tarafından yukarıdakilerin dışında kalan durumların ve FARKSEPETİ’nin sorumluluk sınırlarında sağlanan Hizmet ve İçeriklerin, size makul maliyetlerde veya masrafsız olarak sunulduğunu kabul etmiş olursunuz.

Bağlantılı Siteler

FARKSEPETİ, kullanıcıların, üyelerin ve ziyaretçilerin ilgisini ve dikkatini çekebilecek için eklentiler, widget’lar veya diğer sitelere bağlantılar sağlayabilir. Bağlı Sitelerdeki içerikten veya Bağlantılı Siteler'den (bağlantılı Sitelerdeki herhangi bir virüs, casus yazılım, solucan, hata veya zararlı materyal dâhil olmak üzere) meydana gelebilecek zararlardan veya Bağlı Siteler’in herhangi birinin kullanılabilirliği, doğruluğu veya güvenilirliğinden FARKSEPETİ sorumlu değildir. Bağlantılı Siteler'in kullanımından kaynaklanacak her türlü riski üstlenmeyi ve Bağlı Sitelerle ilgili olarak FARKSEPETİ’nden herhangi bir hak talep etmeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz. FARKSEPETİ; Bağlı Siteler'in hiçbirini desteklemez, önermez veya garanti etmez ve Bağlantılı Sitelerle ilgili olarak doğan tüm yükümlülükleri ve sorumlulukları açık bir şekilde reddeder.

Güvenlik ve Gizlilik

FARKSEPETİ, kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi güvenli ve gizli tutmanın önemini bilmektedir. Güvenlik ve gizlilik politikalarımızı ve uygulamalarımızı anlamak için lütfen KVKK Aydınlatma Metni’ne göz atınız. Aydınlatma metnini okumadan kişisel bilgi ve verilerinizi paylaşmayınız.

Farksepeti olarak; üye ve kullanıcılarımızın kişisel verilerin toplanması, kullanılması ve paylaşılması hakkında gerekli güvenlik ve gizlilik koşullarına dikkat ettiğimizi bildiririz.

Askıya Alma ve Fesih

FARKSEPETİ’nin; herhangi bir sebep belirtmeden veya herhangi bir bildirim yapmadan, tamamen ve kendi takdirine bağlı olarak Siteye ve içeriklere ait tüm veya herhangi bir bölümüne erişiminizi kısıtlama, askıya alma veya sona erdirme ve/veya hesabınızı feshedip devre dışı bırakabilme veya askıya alabilme, hesabınızı ve hesabınızdaki tüm ilgili bilgileri ve dosyaları silebilme hakkı olduğunu kabul ediyorsunuz. FARKSEPETİ; Bu genelleme dışında, 10 yıl veya daha fazla bir süredir aktif olmayan veya Kullanım Koşullarımızdan herhangi birini ihlal eden Kullanıcı Hesaplarını devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

İhlal Bildirimi

FARKSEPETİ, site ve içeriklerle ("İhlal Edilen Materyal") ilgili olarak telif hakkı, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet haklarının ihlalini ("İhlal") inceleme ve uygun önlem alma hakkını saklı tutar. Çalışmanızın telif hakkı ihlaline neden olacak bir şekilde kullanıldığına veya kopyalanmış olduğuna inanıyor ve Site ve İçeriklerde böyle bir ihlal meydana geldiğini düşünüyorsanız, lütfen [email protected] adresine e-posta ile ayrıntılı şekilde bunu bildiriniz. FARKSEPETİ, bu şekilde sunulan tüm ihlal bildirimlerini usulüne uygun olarak değerIendirir. İhlal Bildirimini ve hak İhlal Eden Materyali kaldırması için FARKSEPETİ’ne yeterli fırsat vermediğiniz sürece ihlal edilen herhangi bir malzeme ile ilgili olarak herhangi bir hukuki işlem yapmayacağınızı veya herhangi bir yasal çözüm aramayacağınızı kabul etmiş olursunuz. FARKSEPETİ, Hak İhlali Bildirimi uyarınca Hak İhlalinde bulunulan materyali kaldırdığında; bu tür bir kaldırmadan önce Sitedeki herhangi bir Hak İhlalinde Bulunulan Materyal ile ilgili geçerli yasanın herhangi bir işlem yapma hakkını FARKSEPETİ’ne karşı kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Bağlantılı Siteler veya diğer üçüncü şahıs siteleri üzerinden veya Bağlantılı Siteler ve diğer üçüncü taraf sitelerinde görünen Hak İhlalinde Bulunan Materyal ile ilgili FARKSEPETİ’nin herhangi bir denetimi olmadığını ve sorumluluk üstlenmediğini kabul etmektesiniz.

Dokunulmazlık

FARKSEPETİ’nin ve onun yetkililerinin, temsilcilerinin, ortaklarının ve çalışanların; tüm iddialar, talepler, eylemler, işlemler, yükümlülükler (üçüncü kişilere karşı kanuni sorumluluk ve yükümlülükler dâhil), cezalar ve maliyetler dâhil olmak üzere herhangi bir zararın tazmin edilmesinden, aşağıdakilerden doğan ya da ortaya çıkan, tam tazminat esaslı yasal maliyetler, ödüller, kayıplar ve/veya masraflardan muaf olduklarını kabul etmektesiniz:

1. Site ve içeriklerden herhangi birinin kullanımı;
2. Siteye olan bağlantınız;
3. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir şart ve koşulunu ihlal etmeniz;
4. Siteden hizmet yoluyla düzenlenen kurye veya kargo hizmetleri sağlayıcıları da dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmeniz;
5. Başka bir kişi veya kuruluşun haklarını ihlal etmeniz;
6. Yasal gereklilik, yükümlülük veya kanunları ihlal etmeniz.

Bölünebilirlik

Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının herhangi bir hükmünün ya da maddesinin, uygulanabilir herhangi bir yasa çerçevesinde yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse ya da yetkili bir mahkeme nihai bir karar verirse; bu geçersiz sayılan hüküm ya da madde silinmiş sayılacak ve bu Kullanım ve Üyelik Koşulları yürürlükte kalmaya devam edecektir.
Tarafların İlişkisi
Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarındaki hiçbir şey, FARKSEPETİ ile sizin aranızda bir acente, ortaklık veya ortak girişim teşkil etmez veya oluşturmaz ve hiçbir taraf diğer tarafı hiçbir şekilde bağlama yetkisine sahip olmaz.

Mücbir Sebep

Herhangi bir Mücbir Sebepten dolayı yükümlülüğün yerine getirilememesinde herhangi bir taraf sorumlu tutulmayacak. Mücbir Sebepten etkilenen taraf bu Mücbir Sebepten kaynaklanan aksaklık veya kesilmenin azalmasıyla veya bitmesi ile birlikte yükümlülüğüne yerine getirecektir.

Bu Kullanım ve üyelik Koşullarının amaçları doğrultusunda, bir "Mücbir Sebep Mazereti", herhangi bir tarafın kontrol ve denetiminin ötesinde bir durum veya koşuldan kaynaklanabilir. Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarından kaynaklanan bir yükümlülüğe zamanında yerine getirememesi ya da hiç ifa edememesi ile sonuçlanmasıdır. Bu tür bir durum veya koşul; grev, lokavt, endüstriyel eylem veya iş uyuşmazlığı, ayaklanma, iç karışıklık, savaş veya savaş tehdidi, suç veya terör eylemleri, hükümet faaliyet veya düzenlemeleri, telekomünikasyon veya kamu hizmeti hataları, genel elektrik kesintileri, yangın, patlama, fırtına, sel, doğal fiziksel felaketler, salgınlar, karantina kısıtlamaları, tedarik hatlarının bozulması ve hava taşıtları, deniz taşımacılığı, motorlu taşıtlar veya diğer kamu veya özel ulaşım araçlarının genel operasyonlardaki genel imkânsızlıkları mücbir sebep mazeretlerini içermektedir.

Geçerli Kanun ve Yetki

Bu FARKSEPETİ Sitesi, Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından, şirketin Türkiye Cumhuriyeti'ndeki ofisince işletilmekte ve idare edilmektedir. Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti., Web Sitesi ya da İçeriğin Türkiye Cumhuriyeti dışındaki konum, bölge ya da yargı bölgelerinde ya da buralardan kullanım ya da erişime uygun olduğuna yönelik herhangi bir beyanda ya da vaatte bulunmamaktadır. Kullanıcı ya da üye, Web Sitesine Türkiye Cumhuriyeti dışından bir yerden erişim sağlaması durumunda, yürürlükteki tüm yerel kanunlara uymakla yükümlüdür.

İşbu Kullanım ve Üyelik Koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, kanun ihtilafı hükümlerinden bağımsız olarak söz konusu kanunlar çerçevesinde yorumlanacaktır. Kullanıcı ve üye, işbu Kullanım ve üyelik Koşulları ile ilişkili her tür anlaşmazlığın çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını, kabul eder.

İletişim

www.farksepeti.com ya da işbu Kullanım ve üyelik Koşulları ile ilgili her tür soru, görüş ve önerileriniz için [email protected] adresinden ve sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.