KuruyemişTadımTD-001.001.050
KuruyemişTadımTD-001.001.050

Tadım Gün Kurusu Kuru Kayısı 140 GR

Marka : Tadım
Fiyat : 26,00 ₺(KDV Dahil)

Güneşte Kurutulmuş Kayısı

İçeriğinde hiçbir katkı maddesi olmadan, doğal ortamında, güneşin enerjisiyle kurutulan kayısılar, tüm lezzeti ve doğallığıyla sadece Tadım gün kurusu kayısıda ve gün kurusu kayısı Farksepeti'inde

Faydaları: Kuru kayısı içerdiği A vitamini ile akneyi önler, büyümeye yardımcı olur, görme fonksiyonlarını güçlendirir, şeker hastalığının gelişmesini engeller ve bağışıklık sistemini korur, gebelikte mutlaka takviyesi gereken demir mineralini içerir. Demir, oksijenin vücutta tüm dokulara taşınmasına yardımcı olur ve kan yapımını sağlar. Kayısıda bulunan potasyum, kasların kasılmasını, kalp kasları ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlar. Lifli bir meyve olan kayısı bu özelliği sayesinde kan şekerinin daha dengeli yükselmesini sağlar. Ayrıca kabızlığın ve bazı kanser türlerinin önlenmesine yardım eder. Alınan posa miktarı arttıkça koroner kalp hastalığı ve buna bağlı ölüm oranlarında azalma olur, bu yüzden posalı bir meyve olan kayısı tüm bunlara fayda sağlar.

İçindekiler: Güneşte kurutulmuş kayısı

Alerjen Uyarısı Eser miktarda antep fistigi, fındık, ceviz, pikan cevizi, kaju fistigi ve bugday gluteni içerebilir.

 

BESİN DEĞERLERİ (100 gr için)

  • Diyet lif 5 g
  • Protein 2,9 g
  • Yağ 0,2 g
  • Doymuş Yağ 0,1 g
  • Karbonhidrat 70,4 g
  • Enerji Değeri 305 kcal

 

Net Miktar 200g

Menşei TÜRKİYE

Saklama Koşulları Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda Üreticisi: TADIM GIDA MAD.SAN.VE TİC.A.Ş.

İşletme Kayıt No TR-41-K-000882

 

Ürün bilgilerini kullanma hakkında: E-Ticaret portalımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürün tedarikçisi tarafından Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile e-ticaret portalımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.