Seyidoğlu Fıstıklı Tahin Helvası (500 g)
Seyidoğlu Fıstıklı Tahin Helvası (500 g)

Seyidoğlu Antep Fıstıklı Tahin Helvası (500 g) (AC-028.001.076)

Fiyat : 26,90 ₺(KDV Dahil)
Seyidoğlu fıstıklı tahin helvası en kaliteli susamların seçilerek özel taş değirmenlerde itina ile ezilmesi sonucu doğal kaynaklı tatlandırıcılar kullanılarak hazırlanmış olan antep fıstıklı tahin helvası Seyidoğlu ustalığının tecrübesi ile üretilmiş geleneksel bir Türk tatlısıdır.

Seyidoğlu antep fıstıklı tahin helvası ürünümüz olan Fıstıklı Tahin Helva 500 gr geleneksel yöntemle hijyenik olarak üretilir. Pancar şekeri, su ve limon tuzuyla kaynatılıp şeker şurubu haline getirilir. Sonra bu şurup çöven suyu ile çırpılarak beyazlatılır. Daha sonra geleneksel yöntemle küreklenerek tahinle birleşmesiyle fıstıklı tahin helvası elde edilir. Homojen ve ince lifli yapıya sahiptir. Antep fıstıkları ile karıştırılarak farklı tatlarda sofralara sunulur.

Zaten tahin helvası doyurucu ve besleyici olmasının yanında sağlıklı ve enerji verici özellikleri bakımından asırlar boyunca farklı nedenlerle sofralarda en çok tercih edilen bir tatlı olagelmiştir.

Antep fıstıklı tahin helvası Osmanlı ziyafet sofralarından günümüze taşınmış geleneksel lezzetlerimizdendir. Seyidoğlu tahin helvasının sırrı, geleneksel yöntemlerle ve sevgiyle üretilmesinde saklıdır. Antep Fıstıklı Tahin helvası en kaliteli Antep fıstıkları ile üretilir. Lezzetinin yanında bir de besleyici özelliği ile çok faydalı bir tatlıdır. Fıstıklı Tahin helvası tarifi bize özeldir.

Tahin helvası fırında ısıtılarak güveçte tahin helvası balık arkasında tüketilebilir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Helvayı serin ve kuru bir yerde saklamanız gerekiyor. Ambalajını açtıktan sonra yeniden saklamak için hava almayacak şekilde ağzını kapatmalısınız. Ayrıca güneş ışığından da uzak tutmalısınız. Tahinden üretildiği ve doğal olduğu için Isı değişikliklerinde yağlanma olabilir ancak bu helvanın bozulduğu anlamına gelmez. Hava aldığında nemlenme olabilir ancak üzerindeki yumuşak kısım kazınarak kalan kısım yeniden tüketilebilir.