Seyidoğlu Dut Pekmezi (700 g)
Seyidoğlu Dut Pekmezi (700 g)

Seyidoğlu Dut Pekmezi (700 g) (AC-028.001.113)

Fiyat : 19,20 ₺(KDV Dahil)
Pekmez çok faydalı bir besin kaynağıdır. Türk yemek kültüründe çok önemli bir yere sahiptir. Başta üzüm, dut ve benzeri meyvelerin suyunun alınıp bu suyun kaynatılması ve pekmez toprağı ile durultulmasıyla kahverengimsi bordo bir şıra elde edilir. Bu berrak şıra, kısa süreli vakum altında ya da pastörizatörlerde pişirilerek pekmez haline getirilir. Hermetik dolum yapılarak vakum oluşumu sağlanır ve soframıza gelinceye kadar tazeliğini muhafaza eder. Pekmez faydaları saymakla bitmez. Doğal karbonhidrat kaynağıdır. Seyidoğlu Dut Pekmezi Bidon 700 gr olarak ürettiğimiz pekmez besin kaynağı yüksektir ve kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum mineralleri sağlayıcısı olarak bioyararlılığı yüksek bir besin maddesidir. Tahin pekmez muhteşem bir ikilidir. Ayrıca pekmezle yapılan yiyecekler de çok lezzetli ve faydalıdır.

Dut pekmezi özü itibari ile yoğun bir kıvamı olduğundan dolayı tek başına tüketilmesi zor olabilirdiğinden tahin ile karıştırilarak da tüketilebilir.

Dut pekmezini çay, süt gibi içeceklerin içerisine koyarak da tüketebilirsiniz. Ek olarak bazı tatlıların içerisine şeker yerine bu pekmezi ekleyebilirsiniz.