Galip Gold Siyah Çay (500 g)
Galip Gold Siyah Çay (500 g)
Galip Gold Siyah Çay (500 g)

Galip Gold Siyah Çay (500 g) (AH-005.001.007)

Fiyat : 20,50 ₺(KDV Dahil)

Günlük Siyah Çay

 

Doğu Karadeniz bölgesinin çay bahçelerinden elde edilmiştir.

Bir tutam bitkinin berrak suyla buluşması sonucunda ortaya çıkan lezzet hikayesi, tarihten günümüze kadar tadı değişmeden gelmiştir. Muhabbetin olduğu yerde eksik olmayan çayın kültürümüzde ve hayatımızda yeri büyüktür. Türkiye’de en çok tüketilen çay türü siyah çaydır. Günün her anında yanımızda olan ayrılamadığımız lezzet Galip Çay paketleri ile evlerinizde.

Demleme Önerileri: Karadeniz'in yeşilliğinden süzülen ve sımsıcak bir keyif olan çayın toplanması kadar demlenmesi de önemlidir. Kullanılacak suyun ve ölçülerin tam olması gerekiyor ki lezzetli muhabbetli bir çay keyfine vesile olsun. İdeal bir çay demleme işlemi için öncelikle ölçüleri iyi ayarlamamız gerekiyor. Mesela altı bardak için serpme diye tabir ettiğimiz şekilde iki çorba kaşığı çay koyabiliriz. Çay için kullanmak üzere musluk suyu yerine daha iyi bir su kullanmamız lezzete katkı sağlayacaktır.

Su kaynadıktan sonra hemen demliğe dökmeyip üç dakika bekleyerek demleme işlemini gerçekleştirmemiz gerekir. Bu ise suyun kaynama noktasından uzaklaşmasını sağlar. Demleme sırasında çayı karıştırmayıp kendiliğinden çökmesini bekleyerek ideal lezzeti yakalamış oluruz.

Hazırlanışı;

  • Porselen demlik ve kireçsiz su kullanılmalıdır
  • Demliğe 0,5 litre kaynamış sudöküldükten sonra ortalama 2-3 yemek kaşığı Galip Gold Çay ilave edilir.
  • Ocağın ateşi kısılarak demlik çaydanlığın üzerine konur ve demlikteki suyun çaydanlıktaki buharn etkisiyle kaynamamasına dikkat edilmelidir.
  • İyi bir dem ekde etmek için, demlikteki çayın 15-20 dk. bekletilerek dibe çökmesi sağlanır. Demledikten sonra çayı afiyetle içiniz.

Net Miktar: 500 G

İçindekiler: Siyah Çay

Menşei: TÜRKİYE

Muhafaza koşulları: Serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz.

Türk Gıda Kodeksi Siyah Çay Tebliğine Uygundur.

Ürün bilgilerini kullanma hakkında: E-Ticaret portalımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürün tedarikçisi tarafından Vefa Uluslararası Gıda Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile e-ticaret portalımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

 

Benzer Ürünler