HurmaBeyruha HurmaAF-044.001.060
HurmaBeyruha HurmaAF-044.001.060
HurmaBeyruha HurmaAF-044.001.060

Beyruha Medine Safavi Hurma (500 g)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : 99,95 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 79,95 ₺(KDV Dahil)

Beyruha Medine Safavi Hurma (500 g): İran'da yetişen Safavi hurma ağaçlarından elde edilen Beyruha Medine Safavi Hurma, lezzetli bir atıştırmalık alternatifi sunar. Doğal ve organik yapısı sayesinde sağlıklı bir seçenektir.

Safavi Hurma Nedir ?

Safavi Hurma; siyah renkli, orta büyüklükte ve ince kabukludur. Şeker oranı nispeten düşük, besin değerleri bakımından zengin bir çeşittir. Medine bölgesinde yerel halk tarafından çokça tüketilir. Medine karası veya Meryem hurması olarak da bilinir.

Safavi Hurma’nın Faydaları Nedir ?

Kabızlık sorunu yaşayan herkes muhakkak hurma tüketmelidir.  Hurmada lif vardır ve bu lifler bağırsakları harekete geçirerek sizi rahatlatır. Ayrıca hurmada bulunan nikotin bağırsak sorunlarına iyi gelir.

Hurmadaki vitaminler, faydalı bakterilerin büyümesine yardımcı olur.

Hurmada bulunan magnezyum, bakır ve selenyum mineralleri kemikleri güçlendirir. Bu mineraller kemik erimesine karşı da bedeni güçlendirir. Uzmanlar özellikle ileri yaşlarda hurma tüketilmesini tavsiye eder.

Hurmanın içinde yoğun miktarda demir bulunur. Bu yüzden hurma anemi hastalarına tavsiye edilir. Anemi hastalarının demir eksikliğini hurma tamamlar. Anemiden dolayı halsizlik yaşayanlara iyi gelir.

Hurma gece körlüğünü tedavi edicidir. Bedenin enerji ihtiyacını karşılar.

Dört mevsimi yaşadığımız ülkemizde mevsimsel alerjiler çok yaygındır. Alerji hastalığı organik sülfür varlığıyla tedavi edilebilir. Fakat hurma haricinde diğer gıdalarda organik sülfür nadir bulunur. Hurmada bulunan organik sülfür sayesinde mevsimsel alerjiye iyi gelir.

Safavi Hurma

Siyah renkli, yumuşak yapılı, orta büyüklükte ve ince kabukludur. Şeker oranı düşüktür, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarına faydalı olarak bilinmektedir. Medine karası veya Meryem hurması olarak da bilinir. Medine ve çevresinde yetiştirilmektedir.

Hurma doyurucu özelliği ve lezzetiyle iftar sofralarının baş tacıdır. Sağlıklı atıştırmalıkların başında gelen hurma enerji verir ancak rafine şeker gibi zarar vermez. Kan yapıcı, sindirim sistemini çalıştırıcı, stres giderici, mide güçlendirici gibi faydalar sağlar.

Hurma", hurma ağacının meyvesini ifade eden Türkçe "hurma" kelimesidir. Hurma, lif, potasyum ve diğer besin maddeleri bakımından yüksek olan ve genellikle atıştırmalık olarak yenen veya yemek pişirmede kullanılan tatlı bir meyvedir. ve fırıncılık.Binlerce yıldır tüketilmektedirler ve Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya'nın bazı bölgeleri dahil olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde önemli bir mahsuldürler.Besin değerlerine ek olarak, hurma birçok toplumda kültürel öneme sahiptir. ve genellikle dini kutlamalarda ve ritüellerde kullanılır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR